Şəhidlərimizin adları AÇIQLANDI: BU RAYONLARDANDIRLAR – SİYAHIbackend

Xəbər verdiyimiz kimi, sentyabrın 12-si gecə və 13-ü səhər saatlarında Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədinin Daşkəsən, Kəlbəcər, Laçın və Zəngilan istiqamətlərində genişmiqyaslı təxribat törədilib.

Genişmiqyaslı təxribatın qarşısı alınarkən Azərbaycan Ordusundan 42, Dövlət Sərhəd Xidmətindən isə 8 hərbi qulluqçu olmaqla ümumilikdə Silahlı Qüvvələrin 50 hərbi qulluqçusu şəhid olub.

Şəhid hərbçilərimizdən bəzilərinin adlarını təqdim edir:

1. Qurbanov Saleh Möhübbət oğlu – Xızı rayonu, Giləzi qəsəbəsi

2. Mehbalıyev Fərid Kəmaləddin oğlu – Naxçıvan Muxtar Respublikası, Kəngərli rayonu,

3. Əliyev Əli Cavad oğlu – Şərur rayonu, Yengicə kəndi

4. Həsənov Səid Sarbala oğlu – Cəlilabad rayonu, Əsədli kəndi

5. Nəsirov Ülvi Əsədulla oğlu – Saatlı rayonu, Qaranuru kəndi

6. Babazadə Elşən Sahib oğlu – Qəbələ rayonu, Mıxlıqovaq kəndi

7. Kərimov Azad Zakir oğlu – Qazax rayonu, Daşsalahlı kəndi

8. Məmmədov Azər Mustafa oğlu – Qazax rayonu, Kəmərli kəndi

9. Fərid Rüstəmov – Zərdab rayonu, Kəndəbil kəndi

10. Ümid Həsənov – Quba rayonu

11. Şəmistan Sadıxov – Lerik rayonun, Əvilə kəndi

12. Əzizov Nəzər Ağacəlil oğlu – Kürdəmir rayonu, Dəyirmanlı kəndi

13. Camal Bədəlov – İsmayıllı rayonu, Talıstan kəndi

14. Kazımov Yunis Qasım oğlu – Qazax rayonu, Kəmərli kəndi

15. Rüstəmov Elnur Faid oğlu – Xaçmaz rayonu, Əbilyataq kəndi

16. Əhmədov Feyruz Məzahir oğlu – Tovuz rayonu

17. Qocayev Vadim Alik oğlu – Qobustan rayonu, Sündü kəndi

18. Əhədzadə Xəyal – Lənkəran rayonu, Nərimanabad kəndi

19. Ömərov Sərxan Mübariz oğlu – Zaqatala rayonu, Yuxarı Tala kəndi

20. Budaqlı İsmayıl – Sabirabad rayonu

21. Abbasov Adil Nail oğlu – Oğuz rayonu

22. Qurbanov Cəmil Anar oğlu – Astara rayonu

23. Abdullayev Elvin Elçin oğlu – Neftçala rayonu

24. Fətullayev Rafael Rüfət oğlu – Neftçala rayonu

25. Şirinov Ömər Muğan oğlu – Kəlbəcər rayonu

26. Hümbətov Ravil Mübariz oğlu – Bakının Yasamal rayonu

27. Vüsal Məlikov – Lerik rayonu, Almu kəndi

28. Qasımov Nihat Mehman oğlu – Şəki rayonu, Kiçik Dəhnə kəndi

29. Emin Fərzəliyev – Ağcəbədi rayou

30. Süleymanov Xəyal Elxan oğlu – Şəmkir rayonu

31. Əzizli Sadiq Zaur oğlu – Qobustan rayonu, Dərəkənd kəndi

32. İsgəndərov Qorxmaz İsgəndər oğlu – Mingəçevir Dövlət Universitetinin məzunu

33. Qasımov Rəşad Ənvər oğlu – Cəlilabad rayonu, Alar kəndi

34. Əhmədzadə Məftun Seymur oğlu – Tərtər rayonu, Evoğlu kəndi

Allah Şəhidlərimizə rəhmət eləsin!

Siyahı yenilənir…