Koronavirusun onlayn statistikası

“AJF Associates İnc.” şirkəti seçkilərdə apardığı “exit-poll”un nəticələrini açıqlayıb – SİYAHIbackend

Amerika Birləşmiş Ştatlarının “AJF Associates İnc.” şirkəti növbədənkənar parlament seçkilərində apardığı “exit-poll”un nəticələrini açıqlayıb.

“Yeni Gündəm”-in məlumatına görə, şirkətin vitse-prezidenti George Birubaum bildirib ki, “AJF Associates İnc.” Azərbaycanda 5-ci “exit-poll” keçirir:

“1053 məntəqədə “exit-poll” keçirdik. 2106 nəfərdən münasibət aldıq. 47 sahə üzrə nəzarətçiyə nəticə təqdim edilib. Səhər 11, 14 və 17-də nəticələr təqdim olunub. Nəticələr dərhal Nyu-Yorka ötürülüb”.

G.Birubaum qeyd edib ki, proses zamanı ümumilikdə 76 min olmaqla, təxminən hər dairədə 640-650 müsahibə aparılıb. Hər dairə üzrə xəta həddi 3,6 – 3,9 faiz götürülüb:

“İlkin nəticələrə görə, seçkilərdə Yeni Azərbaycan Partiyası 69 yer, müstəqil namizədlər 41 yer, Vahid Azərbaycan Partiyası 3 yer, Demokratik İslahatlar Partiyası 1, Böyük Quruluş Partiyası 1, Bütöv Xalq Cəbhəsi Partiyası 1 yer, Azərbaycan Demokratik Partiyası 1 yer, Vətəndaş Həmrəyliyi Partiyası 3 yer qazanıb”.

Seçki dairəsi Namizəd AJF&Associates İnc.

(ABŞ)

8 Binəqədi birinci Quliyev Azay 46,2 %
9 Binəqədi ikinci Qafarov Kəmaləddin 62,7 %
10 Binəqədi üçüncü Musayev Madər 58,1%
11 Qaradağ seçki Hüseynov Aydın 57,4%
12 Qaradağ-Binəqədi-Yasamal Xasayeva Səbinə 50,9%
13 Xəzər-Pirallahı Əliyev Rauf 46,9%
14 Xəzər Məmmədov Soltan 52,6%
15 Yasamal birinci Quliyev Ülvi 47,1%
16 Yasamal ikinci Qədirli Erkin 40,8%
17 Yasamal üçüncü Allahverdiyev Elnur 56,9%
18 Nərimanov-Nizami Musabəyov Rasim 40,9%
19 Nərimanov birinci Məmmədov Hikmət 45,7%
20 Nərimanov ikinci Əliyev Adil 60,9%
21 Nəsimi birinci İbrahimqızı Məlahət 61,1%
22 Nəsimi ikinci Mollazadə Asim 47,1%
23 Nəsimi-Səbail Səmədzadə Ziyad 49,0%
24 Nizami birinci Nurullayeva Könül 42,3%
25 Nizami ikinci Vəliyeva Sədaqət 62,1%
26 Sabunçu birinci Fazil Mustafa 45,7%
27 Sabunçu ikinci Salahzadə Əliabbas 57,1%
28 Sabunçu üçüncü Quliyev Eldar 41,8%
29 Səbail Nigar Arpadarai 42,5%
30 Suraxanı birinci Fətəliyeva Sevinc 60,9%
31 Suraxanı ikinci Əliyev Etibar 41,7%
32 Suraxanı üçüncü Həsənova Afət 64,1%
33 Xətai birinci Mirələmov Hüseynbala 57,1%
34 Xətai ikinci Zabelin Mixail 47,3%
35 Xətai üçüncü Abbasov Rauf Arif 41,8%
36 Xətai dördüncü Həsənquliyev Qüdrət 42,9%
37 Nizami birinci (Gəncə) Kərimzadə Pərvin 44,0%
38 Nizami ikinci (Gəncə Həmzəyev Naqif 45,2%
39 Kəpəz bicini (Gəncə) Cəfərov Müşfiq 46,4%
40 Kəpəz ikinci (Gəncə) Quliyev Musa 41,3%
41 Sumqayıt birinci Hüseynova Hicran 52,1%
42 Sumqayıt ikinci Mirkişili Tahir 54,0%
43 Sumqayıt üçüncü Hacıyev Emin 53,8%
44 Sumqayıt-Xızı Məmmədli Müşfiq 54,1%
45 Abşeron Əsədov Oqtay 63,8%
46 Şirvan İltizam Yusifov 49,8%
47 Mingəçevir Mirzəzadə Aydın 51,1%
48 Yevlax Məmmədli İlham 52,0%
49 Yevlax-Mingəçevir Hüseynli Əli 57,5%
50 Abşeron-Qobustan Şahin Seyidzadə 43,1%
51 Qusar Badamov Azər 52,7%
52 Quba Əhmədov Vahid 41,5%
53 Quba-Qusar Rafailov Anatoliy 43,0%
54 Şaban-Siyəzən Qurbanov Sadiq Haqverdi 50,5%
55 Xaçmaz şəhər Səlimov Eldəniz Adil 57,9%
56 Xaçmaz kənd Mikayılova Sevil Əlirazi 44,4%
57 Kürdəmir Ağazadə Əminə 50,8%
58 Hacıqabul-Kürdəmir Hüseynov Rəfael 52,2%
59 Salyan Əhmədova Jalə 59,2%
60 Salyan-Neftçala Ağamalı Fəzail 49,3%
61 Neftçala Rüstəmxanlı Sabir 40,8%
62 Saatlı Ələkbərov Əziz 43,1%
63 Sabirabad birinci Cəfərov Kamal 50,9%
64 Sabirabad ikinci Məmmədov Ramin 54.0%
65 Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir Əmiraslanov Əhliman 64,5%
66 Biləsuvar Məhərəmov Bəhruz 52,0%
67 Cəlilabad şəhər Malik Həsənov 62,2%
68 Cəlilabad kənd Nəsirov Elman 52,2%
69 Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar İbrahimli Fəzail 50,2%
70 Masallı şəhər Məmmədov Məşhur 64.0%
71 Masallı kənd İsgəndərov Anar 61,2%
72 Yardımlı-Masallı Qasımlı Musa 51,2%
73 Lənkəran şəhər Quliyev Rüfət 54,1%
74 Lənkəran kənd Rəcəbli Hadı 53,5%
75 Lənkəran-Masallı Paşazadə Cavanşir 58,6%
76 Lənkəran-Astara Əsgərov Ziyafət 61,2%
77 Astara Mahmudov Rəşad 61,2%
78 Lerik Məmmədov İqbal 42,0%
79 İmişli Nurullayev Razi 48,3%
80 İmişli-Beyləqan Qənizadə Çingiz 50,6%
81 Beyləqan İsmayılov Şahin 63,3%
82 Ağcabədi Rzayev Tahir 60,5%
83 Ağcabədi-Füzuli Abbasov Aqil 60,0%
84 Füzuli Bayramov Vüqar 56,7%
85 Şamaxı Tamam Cəfərova 49,8%
86 İsmayıllı Novruzəli Aslanov 52,8%
87 Ağsu-İsmayıllı Kərimli Tahir 50,8%
88 Göyçay Hacıyev Sabir 54,1%
89 Göyçay-Ağdaş Əfəndiyev Məzahir 49,8%
90 Ağdaş Osmanov Cavid 60,9%
91 Ucar Həsənov Ramil 51,9%
92 Zərdab-Ucar Əliyeva Jalə 52,9%
93 Bərdə şəhər Yıldırım Fatma 59,9%
94 Bərdə kənd Oruc Zahid 60,4%
95 Tərtər Alıyev Sahib 41,2%
96 Goranboy-Naftalan Məmmədov Anar 59,8%
97 Goranboy-Ağdam-Tərtər Vəliyev Ağalar 66,3%
98 Şəmkir şəhər Sahibə Qafarova 62,2%
99 Şəmkir kənd Həsənov Nurlan 62,7%
100 Şəmkir-Daşkəsən Bayramov Kamran 63,8%
101 Göygöl-Daşkəsən Mirbəşir Elşad 43,1%
102 Samux-Şəmkir Səfərov Nizami 63,3%
103 Gədəbəy Hüseynova Sevinc 61,1%
104 Gədəbəy-Tovuz Nağıyev Arzu 50,2%
105 Tovuz Paşayeva Qənirə 57,3%
106 Tovuz-Qazax-Ağstafa Ağayevə Ülviyyə 51,1%
107 Qazax Seyidov Səməd 64,1%
108 Ağstafa Cəfərov Nizami 63,1%
109 Balakən Məhəmməliyev Nəsib 60,5%
110 Zaqatala Musayev Elşən 49,5%
111 Zaqatala-Balakən Əliyeva Kamilə 50,7%
112 Qax Kərimli Azər 51,7%
113 Şəki şəhər İsgəndərov Vüqar 54,9%
114 Şəki kənd birinci Əli Mənsimli 51,2%
115 Şəki kənd ikinci Feyziyev Cavanşir 65,0
116 Qəbələ Heydərov Fəttah 70,6%
117 Oğuz-Qəbələ Aqiyə Naxçıvanlı 68,0%
118 Ağdam şəhər Əliyev Bəxtiyar 62,2%
119 Ağdam kənd Sadlqov Bəxtiyar 60,6%
120 Cəbrayıl-Qubadlı Məmmədov Ceyhun 54,2%
121 Laçın Abbaszadə Mahir 58,2%
122 Xankəndi Gəncəliyev Tural 57,1%
123 Kəlbəcər Aqil Məmmədov 61,1%
124 Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd Elman Məmmədov 55,0%
125 Zəngilan-Qubadlı İsmayılov İmamverdi 53,4%

Reklam_ADS_sol

Reklam_ADS_sag